FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj
sub
sub
sub

SERBIA I OKOLICE od 18 lipca

Moderator: leon

<<

Misiek

KGP 160
KGP 160

Imię: Michał

Sprzęt: kiloFAZA

Post 26 lipca 2012, 07:43

Re: SERBIA I OKOLICE od 18 lipca

oficjalnie w Chorwacji jest zakaz sypiania na parkingach itp. Czesto rozwiazane jest to w prosty sposob, stawiaja zakaz postoju i zatrzymywania na parkingu, w godzinach np od 23 do 5 rano... Kilka lat temu takich znaków tam nie widzialem.
Warto tez szukac po miejscowosciach małych, przydomowych campingów. CO do Chorwacji moge polecic na wyspie KRK w miejscowosci Malinska Draga Camp, za 2 osoby z samochodem placilem 125 kun, cale zaplecze dosc nowe, przyjemny camping. Jakies max 200 m do morza. Pod Zadarem w miejscowosci Petrcane za 2 osoby 116 kun. Widac ze camping dluzej funkcjonuje od poprzedniego, ale i tak spoko. DO morza od plotu Campingu 6 metrow :) Wypas.
www.gcstuning.pl
<<

genek

Świeżak

Imię: Grzesiek

Sprzęt: Yamaha fz6n

Post 27 lipca 2012, 00:02

Rozio napisał(a):
Tuchol napisał(a):W Czarnogórze pobierają 10E opłaty ekologicznej przy wjeździe.

Też mi sie coś takiego obiło o uszy, ale my nic nie płaciliśmy ani przy wjeździe ani wyjeździe.
Także spotkani po drodze, zarówno Polacy jak i Serbowie nic nie płacili.

W zeszłym roku ta opłata była pobierana tylko od samochodów. Wjeżdżając na motocyklu nie musiałem nic płacić.
<<

NyNeK

KGP 110
KGP 110

Imię: Dominik

Sprzęt: Varaderooooooo !

Post 28 lipca 2012, 17:47

genek napisał(a):
Rozio napisał(a):
Tuchol napisał(a):W Czarnogórze pobierają 10E opłaty ekologicznej przy wjeździe.

Też mi sie coś takiego obiło o uszy, ale my nic nie płaciliśmy ani przy wjeździe ani wyjeździe.
Także spotkani po drodze, zarówno Polacy jak i Serbowie nic nie płacili.

W zeszłym roku ta opłata była pobierana tylko od samochodów. Wjeżdżając na motocyklu nie musiałem nic płacić.

Żadnej opłaty ekologicznej nie musieliśmy płacić.

Spać na dziko można, pod warunkiem znalezienia odpowiedniego ustronnego miejsca.
<<

Martyna

KGP 200
KGP 200

Imię: Martyna

Sprzęt: różne :P

Post 28 lipca 2012, 21:22

Ej, ej ja tu czekam na jakąś relację ze zdjęciami! Będzie co? :D
<<

Tuchol

Kandydat
Kandydat

Sprzęt: Yamaha Fzr 600

Post 30 lipca 2012, 14:57

Ok, trasa przejechana, więc sprostuję informacje:
Chorwacja - koło magistrali znalezienie miejsca do spania bardzo ciężkie, nie widzieliśmy nikogo na dziko, ale to mogło być spowodowane wiatrem (zakaz poruszania się motocykli, camperów i ogólnie blokady połowy dróg). Campingi bardzo drogie 13E od moto+człowiek+namiot.
Czarnogóra - 8E za noc w pokoju, spać na dziko można, sporo super miejsc przy dzikich plażach.
Serbia - też można na dziko z tego co widziałem, ale nie zatrzymywaliśmy się na nocleg.
Rumunia - Tak jak pisałem spać można wszędzie. Motocykle są zobowiązane do posiadania winiety- nie wiedzieliśmy o tym, ale policja wiedziała.. (btw. mają dobre wideo rejestratory w radiowozach na poboczach... )
<<

Biniu

KGP 200
KGP 200

Imię: Bartek

Sprzęt: SV 650 + CB 1000 R

Post 30 sierpnia 2012, 12:30

Tuchol napisał(a):Motocykle są zobowiązane do posiadania winiety- nie wiedzieliśmy o tym, ale policja wiedziała.. (btw. mają dobre wideo rejestratory w radiowozach na poboczach... )

Widzisz a ja spędziłem kalendarzowo 3 dni w Rumunii i nie miałem winiety. Pani przy samym przejściu granicznym w punkcie sprzedaży winiet wszelakich powiedziała, że nie jest ona wymagana dla motocykli. Nie szukałem innej bardziej opiniotwórczej instytucji tylko jeździłem. Może dobrze drogi dobierałem..... :)
Sprzedam moje Suzuki SV 650 N
<<

stinger

KGP 110
KGP 110

Imię: Zbigniew

Sprzęt: FZ1N

Post 31 sierpnia 2012, 17:45

Bylem pare dni temu w Serbi Bosni i Hercegowinie (zadnych oplat).
W Serbi od tego roku respektuja zielona karte. Ale w B&H trzeba zaplacyc myto 10E i gotowe,
Lecialem do Dubrovnika przez Serbie,Bosnie i Hercegowine po tym jak przejechalem cala transalpine i trafagarska;] :> Zaliczajac wczesniej swieto wina w Tokaju:>

Na Rumuni winiet nie trzeba. Hotele *** full wypas ok 25E.

Aha na Wegrzech nie kupilem winiety jechalem wzdoz balatanu ale i tak na nie wpadlem kolo Budapestu, kto wie co przyjdzie:D
W Chorwacji placi sie na bramkach to tyle. Aha awaga na sztormy zamykaja 8 (droge wzdluz moza) ja dojechalem do split i musialem odbic z drogi na rieke ... wiec pojechalem na wodospady.

Polecam B&H i droge do DUBROVNIKA :D droga nie do zapomnienia szklanka i 400km zakretow za zakretem miedzy skalami. Mialem banana ponad 3h nie moglem sie nie usmiechac !!! TEgo nie mialem po transalpiinie i trafagarskiej mimo ze "wspinalem sie niezle" a napotkanych kolegow odstawialem w tyle.
To na B&H to byla poezja...
Nawet policjanci ktorzy byli w B&H kazali odwijac!!! i opuscili fotoradar i machali rekami by dawac w palnik - co zrobilem !!!

Z Rumuni do Dubrovniku;) przejechalem przez Serbie/B&H/ no i odcinki Chorwacji w jeden dzien.

Po weekendzie beda foty i reporaz:)
Jesli ktos ma pytania to udziele:) pisac na priv.
Life is too short for traffic...
<<

Aro

Kandydat
Kandydat

Imię: Arkadiusz

Sprzęt: DL1000 K7 GT

Post 19 września 2012, 11:05

stinger napisał(a):W Serbi od tego roku respektuja zielona karte. Ale w B&H trzeba zaplacyc myto 10E i gotowe,

W zeszłym roku na granicy Serbskiej od razu pytali o zieloną kartę. Nie słyszałem aby jej nie respektowali. W od stycznia 2012 zielona karta jest niepotrzebna w Serbii - http://biznes.onet.pl/do-serbii-bez-zielonej-karty,18490,4964862,news-detal

BiH -> Ja byłem i w tym i w zeszłym i nigdy na granicy nic nie płaciłem ;)

Opłaty drogowe:

Sieć drogowa Bośni i Hercegowiny liczy 8564 km, w tym 995 km dróg międzynarodowych. Korzystanie z dróg jest bezpłatne. Minimalna prędkość na autostradach i drogach ekspresowych to 40 km/h.
<<

robi

KGP 80
KGP 80

Imię: Robert

Sprzęt: Kawasaki ZZR 600E

Post 26 września 2012, 19:50

Krótkie pytanko: w jakiej miejscowości wjeżdżaliście w DURMITOR, ile ma cała trasa przez te góry i czy jest tam jakieś zaplecze kampingowe?
<<

Rozio

KGP 160
KGP 160

Imię: Michał

Sprzęt: XL 600 R

Post 27 września 2012, 16:12

My jechaliśmy tak https://maps.google.pl/maps?saddr=R4&da ... 3&t=m&z=10. Jeśli chodzi o spanie to jest dużo ośrodków w Żabijaku (kempingi, domki i hotele) a wzdłóż całej drogi z tamtąd do jeziora Pivsko są pół-dzikie obozowiska. My spaliśmy w domku kilka km przed Żabijakiem standard super cena coś koło 50E za cały domek (chyba 7-8 osobowy)
Michał
http://www.bikepics.com/members/rozio/
" Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy. "
<<

robi

KGP 80
KGP 80

Imię: Robert

Sprzęt: Kawasaki ZZR 600E

Post 27 września 2012, 20:06

Dzięki za informacje !